Çavuşoğlu Demir Çelik A.Ş. | Yarım Asırlık Tecrübe...
Çavuşoğlu Metal A.ŞÇavuşoğlu Metal A.ŞÇavuşoğlu Metal A.Ş
(Pazartesi - Cumartesi)
info@cavusoglumetal.com
Melikgazi / Kayseri / TÜRKİYE

650.000 € Pres Yatırımı Yapıldı

Hurda geri dönüşümü alanında faaliyet gösteren Çavuşoğlu Demir Çelik, makine parkını geliştirmek amacıyla yatırımlarını sürdürüyor. Sürekli büyümeye odaklandıklarını söyleyen Çavuşoğlu Demir Çelik Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Oğuzönder, “Bu yıl 650.000 Euro yatırımla, saatte 20 ton kapasiteli yeni paket presi bünyemize ekledik. Bu makine ile yıllık hurda geri dönüşüm kapasitesi 40 bin tondan 60 bin tona çıkacak” diye konuştu. Otomotiv yan sanayii, geri dönüşüm firmaları, dökümhaneler ve izabe tesislerine hammadde sağladıklarını belirten Oğuzönder, makine parkına her yıl yatırım yaptıklarını vurguladı.

“Çavuşoğlu Demir Çelik Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzönder, “Bu yıl 650.000 Euro yatırımla, saatte 20 ton kapasiteli yeni paket presi bünyemize ekledik. Bu makine ile yıllık hurda geri dönüşüm kapasitesi 40 bin tondan 60 bin tona çıkacak dedi.”

İncesu OSB’de 50 bin metrekare, Kayseri OSB’de de 10 bin metrekarelik tesisleriyle faaliyet gösterdiklerini kaydeden Zeki Oğuzönder, 1958 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini iletti. İncesu OSB’deki tesislerinde, 17 bin metrekarelik alanda 1 MW’lık güneş enerjisi santrali (GES) de kuruduklarını belirten Oğuzönder, “Bu GES ile kendi elektriğimizi üretiyoruz. Bugün itibarıyla 25 kişiyi istihdam ediyoruz” dedi.

X